.jpg)
Końcem maja do naszej szkoły przyjechali posłowie z Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posłowie przyjechali w związku z propozycją zmiany przepisów edukacji włączającej. Parlamentarzyści chcieli przede wszystkim przyjrzeć się z bliska jak funkcjonują tego typu placówki na przykładzie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Delegację z Sejmu przywitali Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek, dyrekcja SOSW w Grodkowie w składzie: Elżbieta Galus, Maria Ziółkowska, Małgorzata Kudlińska - Hirczyn oraz starosta brzeski Jacek Monkiewicz.
Po uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej placówki, goście z Warszawymieli okazję zobaczyć całą bazę dydaktyczną, warunki bytowo-socjalne w grupach wychowawczych naszych wychowanków orazpoznali wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i różnorodne metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Następnie parlamentarzyści udali się do Kędzierzyna-Koźle, by odwiedzić miejscową szkołę specjalną oraz przeprowadzić wyjazdową komisję sejmową poświęconą problematyce szkół specjalnych i edukacji włączającej.