.jpg)
Kwiecień to miesiąc spacerów sensorycznych, podczas których uczniowie rozwijali wszystkie zmysły od wzroku, poprzez słuch, dotyk aż do powonienia. Spacer stymulował również integrację wzrokowo-ruchową.
W maju było kolorowo i wesoło. Uczniowie mieli możliwość uruchomienia i pokazania swojej kreatywności podczas zajęć z sensorycznej plastyki. Zajęcia polegały na malowaniu kolorową pianką po foliowej ścianie tworząc przestrzenne obrazki. Zajęcia te dostarczyły wiele zabawy, radości, współpracy w grupie oraz możliwość wspierania i rozwijania zmysłów. Zajęcia kwietniowe i majowe zakończyły tegoroczny projekt „Gramy zmysłami”, który trwał przez cały rok szkolny. Szkoła i uczniowie otrzymali certyfikat uczestnictwa.
Zadeklarowaliśmy chęć uczestnictwa w drugiej edycji projektu, który rozpocznie się w nowym roku szkolnym 2022/2023.
Organizatorzy
A.Szulc, A.Ilów, E.Studzińska