Polski Czerwony Krzyż zorganizował ogólnopolską akcję "Gorączka Złota", która polegała na zbiórce złotych monet 1,2 i 5 groszowych. Zbiórka trwała od 1 marca do 31 maja. Akcja miała na celu pozyskanie funduszy na działania pomocowe dla dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej  (np. kolonie socjalne, dofinansowanie obiadów, wyprawki szkolne, zakup żywności, leków, paczek świątecznych) oraz uaktywnienie i uwrażliwienie środowiska dziecięco-młodzieżowego oraz rodziców na krzywdę drugiego człowieka. Promuje więc ideę bezinteresownej pomocy drugiej osobie, kształtuje właściwe postawy, relacje międzyludzkie. Pojedyncze złote monety nie mają wielkiej wartości, jednak w dużej ilości posiadają ogromną moc. Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyli się w tę szczytną akcję. Brało w niej udział aż 15 oddziałów.

 

NAJWIĘKSZY ZBIERACZ ZŁOTA !!!

I    miejsce  -   MATYLDA DZIURGOT

MIEJSCE

KLASA

WAGA

I

Matylda Dziurgot

12,090 kg

II

ZB 4

10,860 kg

III

I-II-III

10,162 kg

IV

VII-VIII

7,645 kg

V

I-II SB

6,508  kg

VI

PDP A

5,062 kg

VII

III SB

3,232 kg

VIII

ZB 3

2,280 kg

IX

ZA 3

2,262 kg

X

ZA 2

2,250 kg

XI

IV-V-VI

2,192 kg

XII

ZA 1

1,740 kg

XIII

ZB 1

1,417 kg

XIV

ZB 2

1,301 kg

XV

PDP B

0,870 kg

razem

 

69,871 kg

WSZYSTKIM gratuluję i dziękuję !

Grosz do grosza i uzbierała się rekordowa waga 69,871 kg. To więcej niż w 2020 roku (62,193 kg ) o 7,678 kg. Zapraszam wszystkich uczniów, wychowawców i rodziców do gromadzenia  " złotych " monet i udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym.

Dyplomy i nagrody ufundowała  spółka " KEJORT". Dziękujemy !

 

Opiekun SK PCK
                                                                                                                 Dorota Rutkiewicz

fot. PCK Kraków
fot. PCK Kraków
 do góry