Posłowie z Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży z wizytacją w Grodkowie.

Końcem maja do naszej szkoły przyjechali posłowie z Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.  Posłowie przyjechali w związku z propozycją zmiany przepisów edukacji włączającej. Parlamentarzyści chcieli przede wszystkim przyjrzeć się z bliska jak funkcjonują tego typu placówki na przykładzie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Delegację z Sejmu przywitali Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek, dyrekcja SOSW  w Grodkowie w składzie:  Elżbieta Galus, Maria Ziółkowska, Małgorzata Kudlińska - Hirczyn oraz  starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Po uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej placówki, goście z Warszawymieli okazję zobaczyć całą bazę dydaktyczną, warunki bytowo-socjalne  w grupach wychowawczych naszych wychowanków orazpoznali wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i różnorodne metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Następnie parlamentarzyści udali się do Kędzierzyna-Koźle, by odwiedzić  miejscową szkołę specjalną oraz przeprowadzić wyjazdową komisję sejmową poświęconą problematyce szkół specjalnych i edukacji włączającej.

Posłowie z wizytą w SOSW w Grodkowie
Posłowie z wizytą w SOSW w Grodkowie
Galeria
 do góry