W dniu 14.05.2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w XXV Jubileuszowych Igrzyskach „Bez barier”, które odbyły się w wyjątkowej atmosferze na hali sportowej Stegu Arena w Opolu. Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników, dla których sport stał się okazją nie tylko do rywalizacji, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy, integracji i przełamywania własnych ograniczeń.
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji w grupach wychowawczych zorganizowano zajęcia, podczas których wychowankowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w życiu człowieka oraz w całym ekosystemie pełnią te pożyteczne owady.
18 maja 2026 roku, uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych naszego Ośrodka wzięli udział w XVII Plenerze Malarskim w Zespole Szkół Specjalnych w Kadłubie, który odbył się pod hasłem „Wiosna w Kadłubie”.
18 maja 2026 r. odbyło się rozstrzygnięcie III, ostatniego etapu konkursu „Dobre Zachowanie”, podsumowującego całoroczną pracę grupy wychowawczej II. W ramach konkursu wychowankowie zbierali plusy i minusy za swoje codzienne postawy, zachowanie oraz zaangażowanie.
8.05.2026 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w obchodach Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, organizowanych przez PSP nr 3 w Grodkowie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!