Nasza reprezentacja w składzie: Klaudia Danyluk-Mielnik, Katarzyna Wilk, Bartosz Zapotoczny, Tymoteusz Świerk, Dawid Klimek i Wiktor Szmigielski, zajęła III miejsce w klasyfikacji zespołowej podczas Mistrzostw Województwa Szkół Specjalnych w Pływaniu, które odbyły się 16 kwietnia 2026 r. w Nysie.
28 kwietnia 2026 r. grupa 6 wychowanek uczestniczyła w wyjeździe do „Term Jakuba” w Oławie. Celem wycieczki była rekreacja, promowanie aktywności fizycznej oraz zachęcanie do efektywnego spędzania czasu wolnego.
22.04.2026 r.uczniowie z naszej placówki wzięli udział wXI Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych w Kadłubie. Podczas wydarzenia panowała wyjątkowa atmosfera – pełna skupienia, emocji i cichego oczekiwania na to, co za chwilę wydarzy się na scenie. Konkurs stał się przestrzenią, w której młodzi artyści mogli wyrazić siebie w sposób niezwykle autentyczny i poruszający.
W miniony wtorek zostały przeprowadzone zajęcia we wszystkich grupach wychowawczych. Wychowankowie wcielili się w twórców gier planszowych, pracując w zespołach i rozwijając kreatywność, wyobraźnię oraz umiejętność współpracy.
Wyjście z wychowankami do restauracji na pizzę w dniu 20.04.2026 r. zostało zorganizowane jako forma nagrody za ich zaangażowanie i udział w przedstawieniu. Celem wyjścia było nie tylko wyróżnienie uczestników, ale także kształtowanie umiejętności społecznych i życiowych.
We wtorek 21 kwietnia 2026r.uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Słowem Malowane”, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Opolu.