W dniach 04.03.2024r.-08.03.2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs przeprowadzono w klasach IV-VIII szkoły podstawowej oraz kl.I-III szkoły branżowej I stopnia.
Dnia 22 marca 2024 r. uczennice Szkoły Branżowej I Stopnia: Angelika Juszczak i Natalia Psonka brały udział w finale konkursu pt. ”Opolskie śniadanie ze smakiem”, który odbył się w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.
Dnia 21 marca 2024 w grupach wychowawczych wychowankowie poznając obrzędy i zwyczaje związane z przegonieniem zimy i w zamian zaproszeniem ciepłej urodzajnej wiosny rywalizowalize sobą wykonując Marzannę.