28 stycznia odbyło się spotkanie uczniów ze Strażą Miejską. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie mogą wystąpić w czasie zimowego wypoczynku.
Celem spotkania była integracja wychowanków, rozwijanie aktywności ruchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki dużej oraz kształtowanie umiejętności współpracy i wspólnego spędzania czasu w atmosferze zabawy i relaksu.
Podczas wyjścia z wychowankami plan był ambitny – kierunek: komisariat policji. Jednak los (oraz pilne policyjne wezwanie) zdecydował inaczej, ponieważ funkcjonariusze akurat wyjechali na interwencję. W tej sytuacji, nie tracąc ducha przygody, grupa spontanicznie zmieniła trasę i… wylądowała na placu zabaw.
Spotkanie z Seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie. W dniu 21 stycznia 2026 roku, z okazji Święta Babci i Dziadka, uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieszkańców DPS w Grodkowie, prezentując wzruszający program artystyczny. Spotkanie integracyjne odbyło się w niezwykle ciepłej, życzliwej i radosnej atmosferze.
Uczennice naszego Ośrodka – Laura Brudzińska oraz Angelika Juszczak – zajęły odpowiednio II i III miejsce w konkursie plastycznym dla szkół branżowych „Rzemiosło przyszłością”, organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą w Opolu.
Podczas zajęć w grupie wychowawczej w dniu 19.01.2026r dziewczynki zamieniły się w prawdziwe ekspertki od zdrowego odżywiania. Po świątecznych ucztach pełnych słodkości i ciężkich potraw przyszedł czas na owocową odsiecz i powrót do zdrowych nawyków. Uczestniczki poznały wartości odżywcze owoców i dowiedziały się, dlaczego owoc to nie tylko „coś do zjedzenia”, ale prawdziwa bomba witaminowa.