20 marca w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Ten dzień upłynął w radosnej i kolorowej atmosferze. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie cieszyli się z nadejścia cieplejszych dni, biorąc udział w zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję.
W dniach 09-12.03 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs przeprowadzono w klasach IV-VIII szkoły podstawowej oraz kl.I-III szkoły branżowej I stopnia.
13 marca, z okazji Dnia Dobrego Słowa, szkolny wolontariat „Pomocna Dłoń” zorganizował wyjątkową akcję pełną empatii i pozytywnej energii. Wolontariusze od samego rana wręczali uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły specjalnie przygotowane karteczki z krótkimi, życzliwymi zwrotami.
12 marca 2026 r. grupa wychowawcza II wzięła udział w wycieczce do Oławy na basen Termy Jakuba. Wyjazd był doskonałą okazją do relaksu połączonego z aktywnością fizyczną, zabawą oraz integracją całej grupy.
4 marca 2026 roku nasza placówka stała się sercem sportowej rywalizacji, goszcząc Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział siedem reprezentacji szkół specjalnych, które walczyły o prestiżowy tytuł mistrza Opolszczyzny.