W dniu 6 listopada w Grupie Wychowawczej II odbył się pierwszy etap konkursu „Dobre zachowanie”, w ramach którego uczniowie zbierali plusy i minusy za swoje codzienne postawy. Podczas spotkania zostało otwarte pudło z kartkami, do którego przez cały okres konkursu wrzucano plusy i minusy.
„Na jesienną nutę” to hasło poranka poezji o tematyce jesiennej. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej zaprezentowali wybrane wiersze polskich poetów.
Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”, który ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat sztuki, rozwijanie ich kreatywności oraz wrażliwości estetycznej poprzez aktywne, niekonwencjonalne metody pracy.
Obchody Światowego Dnia Zwierząt w naszej placówce są różnorodne i obejmują między innymi zbiórkę karmy dla zaprzyjaźnionego schroniska oraz wydarzenia edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości na temat praw zwierząt i ich ochrony. Wydarzenia te przypominają również o odpowiedzialności za wszystkie żywe istoty, z którymi dzielimy naszą planetę.
W dniu 29 października odbyła się wycieczka grup wychowawczych do Motoryzacyjnej Stodoły w Frączkowie. Podczas wizyty wychowankowie mieli okazję oglądać zabytkowe i kolekcjonerskie samochody pochodzące zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ekspozycja ukazywała historię motoryzacji oraz pasję właścicieli do odrestaurowywania pojazdów.
Dnia 24.10.2025r. w naszej szkole odbyła się akcja czytania na przerwie pod hasłem "Herbatka z książką". Jest to działanie w ramach Międzynarodowej akcji "Przerwa na czytanie", której celem jest promowanie czytelnictwa. Tym razem czytaliśmy książki o tematyce jesiennej. Aby miło i jesiennie spędzić czas z książką, każdy otrzymał owocową herbatkę.