Tradycyjnie, jak co roku w październiku w naszej placówce obchodzimy Dzień Zwierząt. Tym razem nieco później, bo dnia 22.10.2024r. na podsumowanie działań w ramach Miesiąca Dobroci Dla Zwierząt. Podejmowane działania w ramach Miesiąca Dobroci Dla Zwierząt, mają na celu przypomnienie naszym uczniom o prawach zwierząt i ich potrzebach.
Tradycyjnie, już po raz kolejny w dniu 17 października 2024 r. w miejscowości Tłustoręby, uczennice zespołu klasowego II-III C Szkoły Przysposabiającej do Pracy aktywnie uczestniczyły we wspólnie zorganizowanym Jesiennym Pikniku Integracyjnym.
W dniu 16.10.2024 wychowankowie grup wychowawczych wraz z wychowawcami udali się na 7 edycję rajdu rowerowego ,,Tropem Żołnierzy Niezłomnych’’ do Starego Grodkowa.
W dniu 17 października 2024 roku - Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie, wspólnie ze swymi wychowawcami: Anna Wesoły, Katarzyna Tylutka, Damian Wolak i Marek Wiendlocha, postanowili zorganizować kolejne inspirujące działania.