W poniedziałek, 28 października odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne nt.bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tradycyjnie, naszymi Gośćmi, a jednocześnie fachowym wsparciem, byli funkcjonariusze grodkowskiej Straży Miejskiej - Pani Natalia i Pan Patryk.
Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła PCK, tak jak w roku ubiegłym, wybrały się na grodkowski cmentarz w celu uporządkowania i zadbania o groby zapomniane, opuszczone.
Nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie „Zabawa Sztuką”. Działania będą polegały na propagowaniu sztuki tj. zapoznanie uczniów i wychowanków grup wychowawczych z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, kształtowanie orientacji przestrzennej, doskonalenie umiejętności przestrzennych oraz rozwijanie dziecięcych talentów.
W środę – 23 października 2024r., już kolejny raz, uczniowie naszej Szkoły wzięli udziałw akcji czytania na przerwie „Przerwa na czytanie – herbatka z książką 2024”.Tegoroczna edycja nie miała charakteru ogólnopolskiego, brały w niej udział tylko chętne szkoły.Z tego względu zdecydowaliśmy, że „strefy czytania” będą bardziej indywidualne, w mniejszych grupach, a czas – przerwy na czytanie – to czas po drugim śniadaniu, „przy herbatce”. W tym roku czytaliśmy baśnie J.Ch. Andersena.
Dnia 23 października obchodziliśmy Święto Dyni w Grupach Wychowawczych. Wydarzenie to miało na celu integrację wychowanków, rozwijanie ich kreatywności oraz dobrą zabawę. Zorganizowano konkurencje, które dostarczyły uczestnikom wiele emocji i radości.
Samorząd Uczniowski w miniony piątek zorganizował grę terenową „Śladami Joanny Schaffgotsch”. Na uczniów naszej szkoły czekały zadania i wyzwania związane z historią śląskiego Kopciuszka. Przez zabawę mieli okazję zapoznać się z postacią, założycielki kopickiej linii jednej z najbardziej zasłużonej arystokratycznego rodu pochodzącego ze Śląska.