Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w poniedziałek, 1 września. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Bolesława Prusa, pani Elżbieta Galus, z serdecznością powitała wszystkich zgromadzonych – uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz wychowawców – oficjalnie rozpoczynając nowy rok szkolny 2025/2026.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbędzie się 01.09.2025 (poniedziałek) o godzinie 9:30, na placu przed budynkiem „dużej szkoły” przy ul. Krakowskiej 31.
Kolejny rok szkolny przeszedł już do historii! W ostatni piątek czerwca w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2024/2025. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego pożegnaliśmy absolwentów klas ósmych oraz uczniów trzeciej klasy szkoły branżowej.
Koniec roku szkolnego to wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas. Zanim jednak na dobre pożegnaliśmy mury naszej szkoły i rozpoczęliśmy zasłużony odpoczynek, zadbaliśmy o to, by nadchodzące wakacje były nie tylko radosne, ale przede wszystkim bezpieczne. W ramach corocznej akcji "Bezpieczne Wakacje", gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Pani Natalia i pan Patryk, przypomnieli nam kluczowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Drugiego czerwca odbyły się w naszej placówce Mistrzostwa Szkoły w mini piłce nożnej. Wzięło w nich udział 8 drużyn w dwu osobowych składach. Grano systemem każdy z każdym.
Festiwal Piosenki Wakacyjnej„Letnia scena Muzyczna” nie mógłby powstać, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli! To również dzięki projektowi „Opolskie dla Młodzieży” i pracy uczniów Samorządu Uczniowskiego w naszym Ośrodku było możliwe zrealizowanie tak wielkiego wydarzenia.