W poniedziałek 19 maja, uczniowie klas i zespołów ZRW1, I-II SP, ZETB1, ZETB3, odwiedzili mini zoo w Żużeli, niedaleko Krapkowic. Mieli okazję poobcować z różnokolorowym, rzadko spotykanym ptactwem dużym i małym, ale też z jakże sympatycznymi kozami, lamami, alpakami, osiołkami, źrebakami, a nawet szkocką krową Lucy, czy wielbłądem Stefanem.
W dniu 19.05.25 członkowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z innymi uczniami naszego Ośrodka zgłosili się do udziału w projekcie „OPOLSKIE DLA MŁODZIEŻY”, którego inicjatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.
Pod hasłem„JA ukryte w moim cieniu”wychowankowie z grup wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie uczestniczyli w warsztatach kreatywności.
Klasa PDP A i ZET B4 miała okazję uczestniczyć w niezwykle kolorowym i radosnym wydarzeniu – IV Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w Głogówku.