Dnia 15.04.25r w naszej szkole odbyła się niezwykle interesująca wizyta Pana leśnika Krystiana, który przybył, aby podzielić się swoją wiedzą na temat ochrony lasów oraz znaczenia przyrody w naszym życiu. Spotkanie miało na celu edukację uczniów w zakresie ekologii oraz zachęcenie ich do dbania o środowisko.
Trwa Wielki Tydzień. Jest to czas szczególny, czas refleksji nad swoim życiem i tym, co się dzieje wokół nas. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się wciągu całego roku. Nie byłoby jednak Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa.
Dnia 15.04.2025 roku w grupach wychowawczych odbyło się Wielkanocne Spotkanie, którego wyjątkowość oparta była na wzajemnym spotkaniu Dyrekcji z wychowankami, wychowawcami, a przede wszystkim z rodzicami i opiekunami, którzy zostali zaproszeni na wspólne chwile w internacie.
…Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba…
W dniu 09.04.2025r. uczniowie szkoły wraz z pedagogiem Sławomirem Kudlińskim uczestniczyli w zajęciach w ramach Instytutu Pamięci Narodowej #DrużynaInki. Zajęcia podzielone były na dwie części.
Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca każdego roku. Z okazji tego ważnego dnia dla naszej planety uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym, mającym na celuzwrócenie uwagi na kwestię zanieczyszczenia i marnowania zasobów wody na Ziemi.Natomiast starsi uczniowie wysłuchali prelekcji w GrodWig na temat oczyszczania ścieków i pozyskiwania wody pitnej.