Tłusty czwartek bez pączków? Niemożliwe. Dlatego 27 lutego 2025 r. nasze trzy grupy wychowawcze stanęły do walki o tytuł twórcy „Najlepszego Pączka”. Cel był jasny: zintegrować się, rozwijać kulinarne talenty, poznać tradycję Tłustego czwartku i oczywiście stworzyć dzieło, które zachwyci smakiem i wyglądem. Podczas konkursu korzystano z garnków i talerzy zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Już za chwilę rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Czas odpoczynku i relaksu. Bardzo często ten okres, dzieci i młodzież spędzają w domu, w różny sposób organizując sobie czas, nie zawsze pod okiem dorosłego opiekuna. Dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo podczas ferii. To czas wolny od nauki, ale nie od rozsądku i myślenia.
21 stycznia 2025 roku w Nysie uczniowie: Wilk Katarzyna, Klimek Dawid, Feder Fabian, Czeredrecki Bartosz reprezentowali naszą placówkę w konkurencjach na basenie.