W ramach projektu „Pomyśl zanim spróbujesz” przeprowadzono zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień chemicznych oraz behawioralnych z uczniami szkoły podstawowej oraz w klasach szkoły branżowej.
W listopadzie odbyło się drugie spotkanie z ćwiczeniami logopedycznymi i po raz kolejny, udowodniliśmy, że nie muszą one być żmudne, trudne, ani nudne! Wręcz przeciwnie. Dzieci bawiły się świetnie, radości i uśmiechów było bez liku, a w ferworze zabawy najmłodsi i Ci nieco starsi zupełnie zapomnieli, że wykonują wymagające zadania.
25 listopada 2024 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III, Zespołów Edukacyjnych, Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych oraz klas Przysposabiających do Pracy mogli przenieść się w atmosferę wróżb andrzejkowych oraz wspólnej zabawy przy muzyce.
W ramach zajęć kółka rozwijającego zainteresowania plastyczno-techniczne „Majster Klepka” grupa II zajęła się renowacją mebli. Jednym z głównych projektów, który zrealizowali uczestnicy, było odnowienie drewnianych krzeseł z naszej świetlicy, które aż prosiły się o to, żeby się nimi zająć! Chłopcy zaangażowali się w cały proces – od przygotowania mebli do pracy, przez szlifowanie, malowanie, wymianę starej tapicerki, aż po finalne wykończenie. Dzięki tym zajęciom uczestnicy nie tylko nauczyli się praktycznych umiejętności stolarskich, ale również doświadczyli satysfakcji z efektywnej pracy zespołowej.