W dniu 5 października 2023 roku uczennice zespołu klasowego I-II-III A Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrały się na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego w Grodkowie prowadzonego przez Państwa Ostrowskich.
Dnia 02 października 2023 r. wychowankowie wzięli udział w Regionalnym Święcie Edukacji, które odbyło się w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Podczas uroczystości mieli możliwość spotkania rówieśników, wzmocnienia poczucia więzi z grupą własną i środowiskiem lokalnym, poznania zasad zachowania się w teatrze.
W dniu 2.10.23 na zajęciach świetlicowych obchodziliśmy Dzień Polskiej Muzyki. Uczniowie mieli okazję wysłuchać znanych polskich piosenek, poznać różne instrumenty muzyczne oraz wykonali pracę plastyczną.