W poniedziałek 4 września Elżbieta Galus - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. B. Prusa przywitała wszystkich uczniów, opiekunów, nauczycieli i wychowawców rozpoczynając nowy rok szkolny 2023/2024.
Kolejny rok szkolny przeszedł już do historii! 23. Czerwca w naszej Placówce zorganizowano uroczystą akademię kończącą rok szkolny 2022/2023 na której pożegnano absolwentów klas ósmych i trzeciej klasy branżowej. Uroczyście pożegnaliśmy również nasze koleżanki i kolegów Barbarę Markiewicz oraz Wincentego Markiewicza. Szczególnym momentem było przekazanie sztandaru szkoły przez kończących naukę uczniów szkoły branżowej.
Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pani Elżbieta Galus oraz kierownik Grup Wychowawczych Roman Lejczak wraz z wychowawcami serdecznie dziękują wszystkim osobom, instytucjom, którae wspierają nasz Ośrodek.
Dnia 20 czerwca 2023 roku uczniowe klas IV-VIII naszej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce szkolnej dofinanasowanej z programu Ministra Edukacji Narodowej i Nauki "POZNAJ POLSKĘ".
Grupa uczniów "Duszki Ogrodowe" w kwietniu zdobyła 446 pkt, co pozwoliło otrzymać grant finansowy na zakup drzewek starych odmian śliw oraz narzędzi ogrodniczych. Tym samym przeszliśmy do drugiego etapu projektu "Zakładamy sad".