W dniu 19.06.23 r. wychowawcy: Magdalena Kowal, Jan Jędrychowski oraz pedagog Sławomir Kudliński, mieli okazję uczestniczyć w uroczystej gali wręczania nagród za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci -Bohaterowie Niezłomni”.
15.06.2023 w Grupach Wychowawczych odbyły się zajęcia Psychoedukacyjne-warsztatowe, które miały wyposażyć Wychowanków w niezbędną wiedzę na temat czynników chroniących i zagrażających intymności cielesnej, w tym także uzależnienia od pornografii u młodych ludzi.
W miesiącu maj odbyły się w naszej placówce szkolne zawody lekkoatletyczne. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: I- szkoła podstawowa , II - szkoła branżowa.
Po raz pierwszy w naszej placówce jest realizowany Program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki "Poznaj Polskę", którego celem jest wsparcie finansowe wycieczki dla uczniów naszej szkoły.
W dniu 14 czerwca na obiektach sportowych Centrum Rekreacji w Opolu odbył się Turniej Piłkarski TOGA CUP w którym wzięli udział uczniowie z naszej Placówki.
25 maja reprezentacja naszego ośrodka w składzie: Dominik Walczyna, Anna Zagórowska, Joanna Sławęta, Fabian Feder, Łukasz Panna, wzięła udział w Lekkoatletycznej Przygodzie – międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych.